Повітроохолоджувачі для холодильних камер (кубічні)
Повітроохолоджувачі для холодильних камер – незамінний пристрій в харчовій промисловості для зберігання продуктів харчування. Вони застосовуються в медицині, а також в інших галузях, де потрібне зберігання товарів при тих температурах, які задані заводом-виробником.
Конструкція установки
Вона являє собою трубчастий теплообмінний апарат. Як правило, в їх конструкцію входять труби з алюмінію або міді. Механізм складається з:
• вентилятора. Він знаходиться в корпусі агрегату і забезпечує прокачування повітряної маси через теплообмінник;
• капілярного трубопроводу – вбудовані трубки з'єднуються монтажними калачами. Вони забезпечують процес передачі теплової енергії;
• до трубопроводу під'єднується блок з ламелей холодильної машини;
• розподільника холодильного агента – він розподіляє потік робочого речовини по контурах воздухоохладительного пристрою;
• вихідного колектора – являє собою канал, який об'єднує потоки холодильного агента і направляє їх у систему трубопроводу.
Принцип роботи повітроохолоджувачів для холодильних камер досить простий. Вентилятор направляє повітряні маси з охолоджуваного об'єму в контур пристрою, де відбувається передача теплоенергії.
Класифікація повітроохолоджувачів для холодильних камер
залежно від застосування виділяють 6 типів установок. Вони розрізняються не тільки сферою використання, але і технічними характеристиками.
Комерційного призначення. Використовуються для холодильних камер, місткістю 10-400 м3. Їх мінімальна продуктивність 2 кВт, а максимальна – 50 кВт. Можуть мати кілька варіантів розморожування: повітряним потоком, електричний. Як правило, комерційні повітроохолоджувачі використовуються в холодних цехах.
Промислові. Продуктивність пристроїв знаходиться в діапазоні від 10 до 200 кВт. Відтаювання випарника може бути самою різною:
• повітряна;
• електрична;
• гарячим газом чи водою;
• комбіновані.
Деякі моделі промислових повітроохолоджувачів мають вбудовані додаткові опції (наприклад, теплова ізоляція піддонів).
Шок-фростери. Застосовуються в камерах шокової заморозки (в них заморожування продуктів здійснюється протягом 240 хвилин). В їх конструкцію входить 2-8 вентиляторів, які розташовуються в кілька рядів. Їх діаметр 450 - 500 630 мм Шок-фростери ідеально підходять для спіральних швидкоморозильних апаратів.
Повітроохолоджувачі для овочів і фруктів. Забезпечують нормальну вологість в холодильній камері. Теплообмінні блоки таких установок мають великогабаритними розмірами. Вони знайшли своє застосування в сховищах овочів (фруктів).
Повітроохолоджувачі для систем кондиціонування, основна функція яких полягає в створенні потрібних кліматичних умов на промислових об'єктах. Є моделі, що мають вбудовану функцію обігріву, що важливо в холодну пору.
Гравітаційні. Характеризуються відсутністю в своїй конструкції вентиляторів. Відрізняються невисокою продуктивністю: 0,2-4,5 кВт. Підходять для холодильних камер з невеликим обсягом, в яких зберігаються делікатні продукти харчування.
Типи повітроохолоджувачів за конструктивними особливостями і місцем установки
Класифікація за конструктивними особливостями виділяє три групи пристроїв. Перша категорія – сухі. У таких системах процес обміну теплом здійснюється через контакт повітряних мас з трубопроводами, по яких циркулює холодильний агент.
Друга група – мокрі. Повітря охолоджується відкритою водою. Вона може розпорошуватися двома способами:
• форсунками;
• за рахунок зіткнення потоку повітря з керамічним кільцем, яка зрошується (охолоджується) водно-гліколевим розчином.
Третя категорія – комбіновані. Змішаний вид поєднує особливості сухій і мокрій груп.
Ще одна класифікація повітроохолоджувачів для холодильних камер, поділяє установки за місцем кріплення. Пристрої можуть розташовуватися на:
• стелі – підходять для закладів громадського харчування (наприклад, ресторанні заклади;
• твердому підставі статі – застосовуються для холодильних приміщень площею більше 100 м2;
• кубічні – монтуються на стіну. Призначені для систем, що працюють при низько - і середньотемпературних режимах;
• двопоточні – кріпляться до стелі. Підходять для приміщень з невисокими стелями.
Як підібрати повітроохолоджувач для холодильних камер
В першу чергу варто визначитися, яку температуру потрібно створити в охолоджувальному приміщенні (камері). Для шок-фростеров і при необхідності підтримувати прохолодне повітря треба вибирати високопродуктивний повітроохолоджувач з системою випарного охолодження для фреону.
На вибір установки впливають габарити холодильної камери. Адже від розмірів безпосередньо залежить тип установки в залежності від майбутнього місця розташування.
При купівлі повітроохолоджувачів враховується:
• їх продуктивність;
• температура, при якій кипить холодильний агент;
• обсяг охолоджувача повітря.
Неправильно вибрані і встановлені системи призводять до такої проблеми, як швидке висушування повітря в холодильному обладнанні. Як результат, час збереження продукції зводитися до мінімуму.
Повітроохолоджувачі для холодильних камер не тільки знижують споживання електроенергії, але і створюють сприятливий мікроклімат установки.
Зараз на споживчому ринку представлений широкий асортимент продукції. Тому кожен зможе вибрати для себе найбільш підходящий тип повітроохолоджувача для холодильних камер.