Холодильні компресори
Холодильний компресор – це установка, основна функція якої стиснення і переміщення пари холодоагенту. Вона використовується у промисловості, а також побутових цілях.
Принцип роботи холодильного компресора
Він функціонує за принципом двигуна внутрішнього згоряння. Загалом виділяють кілька етапів:
• холодильний агент проходить охолоджувач повітря через спеціальну магістраль;
• пари холодоагенту подаються в компресор для перекачування;
• відбувається процес стиснення;
• зростають температура і тиск робочої речовини;
• холодильний агент через патрубок подається на конденсатор, в якому він перетворюється в рідкий стан.
Виділяють 4 великі категорії компресорів, що використовуються в агрегатах різного призначення: поршневі, спіральні, гвинтові і відцентрові. Вони відрізняються по своєму застосуванню, а також технічним характеристикам.
Холодильні поршневі компресора
Пари холодоагенту стискуються зворотно-поступальними рухами. Стислий речовина виходить через нагнітальний клапан у трубку конденсатора. Потім циліндр здійснює зворотний рух, обсяг між ним і днищем поршня збільшується, створюючи при цьому розрідження. Далі нова порція пара входить в робочий циліндр через регулятор всмоктування (всмоктуючий клапан). Після цього процес стиснення повторюється циклічно.
Поршневі компресори поділяються на три види:
• повністю закриті – вся конструкція розташовується в спеціальному герметичному кожусі. Зовні знаходяться тільки электроконтакты;
• безсальниковые (наполовину герметичні) – вважаються більш зручні в експлуатації, порівняно з першим видом, за рахунок розбірного корпусу;
• сальникові (повністю відкриті) – в їх конструкцію входить до 12 поршнів. Характеризуються високою продуктивністю і потужністю.
Спіральні холодильні компресори
Стиснення робочого речовини здійснюється між 2 спіралями (рухома і нерухома), рух яких відбувається в площинах, розміщених паралельно одна до одної. Спіральні компресори відрізняються компактними розмірами, безшумністю, мінімальними вібраціями. Мають високий коефіцієнт корисної дії. В конструкції відсутні клапани. Частота руху рухомої спіралі доходить до рівня кілька десятків тисяч циклів протягом 60 секунд.
Установки володіють широкою сферою застосування. Найбільшою популярністю вони користуються у харчовій галузі для некрупногабаритной холодильної техніки, крім холодильних агрегатів, вони поширені в кондиціонерних системах. Сумісні з усіма класами холодоагентів.
Гвинтові холодильні компресори
Процес стиснення холодильного агента відбувається між гвинтовими роторами, які обертаються або ротором і корпусом. Вбудований гвинт може бути двох типів:
• одинарний;
• подвійний.
Незалежно від виду, гвинтові холодильні компресори характеризуються горизонтальній наполовину герметичною конструкцією. Працюють при потужності 300-1000 кВт. Монтаж установок дозволяє заощадити енерговитрати. Найбільш часто поєднуються з холодильними агентами R12, R22 та інші.
Відцентрові холодильні компресора
Нагнітають великі обсяги газу, створюючи низький тиск конденсації. Функціонує за принципом динамічного стиснення газоподібного робочого речовини. Відцентрові компресори використовуються для холодильної техніки з високими виробничими потужностями. Вони характеризуються витікає струменем пари в рівномірному кількості, а також відсутністю мастила в холодоагенті.
Відцентрові механізми сумісні з фреонами і холодильними агентами, у складі яких є аміак.
Як вибрати холодильний компресор
Одним з основних показників є робочий діапазон – необхідний для вас рівень холодопродуктивності. Враховуйте тип установки. Варто пам'ятати, що відремонтувати повністю герметичні конструкції набагато важче, ніж відкриті або напіввідкриті. До критеріїв вибору холодильного компресора відносять:
• розміри – приймайте до уваги площа, на якій планується монтаж компресорного агрегату;
• сумісність з холодильним агентом.
Зараз на споживчому ринку холодильного обладнання пропонується досить багато різних моделей. Серед них ви зможете вибрати найбільш підходящий по технічним характеристикам механізм.